
Lambert Wilson
Doğum tarihi
3 Ağustos 1958 · 68 yaşında
Doğum yeri
Neuilly-sur-Seine, Hauts-de-Seine, Île-de-France, France
Toplam yapım
41 eser · 41 oyunculuk
Kariyer Özeti
Lambert Wilson yapımlarından 8 tanesi şu an Türkiye'de izlenebilir; en çok Apple TV (5) ve TV+ (4) üzerinde.
Lambert Wilson, ekranda oyuncu kimliğiyle tanınan, geniş bir yapım listesine sahip bir isim. 68 yaşındaki Lambert, güncel projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.
İlk işleri 1982 tarihine kadar gidiyor; en güncel yapımı ise 2026 tarihli. 1980'lerden 2020'lere uzanan bu dönemde 41 ayrı projede yer aldı.
Üretimi hem sinema hem televizyon arasında dengeli dağılıyor: 39 film ve 2 dizi projesi. Bu yapımların 41 tanesinde rol aldı.
Ağırlıklı çalıştığı türler Dram, Komedi ve Aksiyon. Bir yapımı keşfederken bu çizginin izini sürmek iyi bir başlangıç.
Adı en sık Matrix Reloaded (2003), La Femme publique (1984), Matrix Revolutions (2003) ve Matrix Resurrections (2021) ile birlikte geçiyor. Puanlama tarafında ise İki Arkadaş, 7.8 ortalamasıyla filmografisinin en yüksek not alan yapımlarından biri.
Sık sık aynı kadrolarda buluştuğu isimler arasında Jada Pinkett Smith, Carrie-Anne Moss, Keanu Reeves ve Harold Perrineau dikkat çekiyor — bu işbirlikleri filmografisinde tekrar eden bir örüntü.
İzlemek istersen: bu sanatçının yapımları Apple TV, TV+, Prime Video, Max ve TOD gibi servislerde yer alıyor. Aşağıdaki listeden bir işi seçip detay sayfasında nerede izleneceğini görebilirsin.
nerdeizleyeyim uygulamasını indirin
Nerede izlenir bilgisine cebinizden ulaşın — iPhone ve Android'de ücretsiz
Kariyer Analizi
Lambert Wilson'in filmografisine sayılarla bir bakış.
Dönemlere Göre Üretim
En Sık Çalıştığı Türler
39
Film
2
Dizi
45
Yıllık kariyer
En yüksek puanlı yapım: İki Arkadaş (7.8)
En Çok Bilindiği Yapımlar
Filmleri · 39
Lambert Wilson oynadığı/yer aldığı tüm sinema filmleri. Popülerliğe göre sıralı.

Matrix Reloaded
2003

La Femme publique
1984

Matrix Revolutions
2003

Matrix Resurrections
2021

Zaman Ötesi
2003

İki Arkadaş
2012

Kedi Kadın
2004

Bayan Harris Paris'te
2022

Benedetta
2021

Sahara
2005

Babil M.S.
2008

Sırlar Kitabı
2019

Cennet Projesi
2008

My Duchess
2026

Sahara
1983

Aşk Uğruna
2015

Kusursuz
2007

Uzun Kuyruk
2012

Chopin, Chopin!
2025

Patlarsam Yanarsın 2
1982

Ernest et Célestine : Le Voyage en Charabie
2022

Montpensier Prensi
2010

Bir Adam ve İneği
2016

5 to 7
2014

Derinliklere Yolculuk
2016

Eyvah Anne Oluyorum
2017

Dante 01
2008

Jefferson in Paris
1995

Le cinéma de Francis Lai - Avec Lambert Wilson, Anne Sila et Gabriel Yared
2026

On connaît la chanson
1997

Les Choses simples
2023

Klandestin
2025

Frankenstein
1993

Red Kit: Batıya Hücum
2007

Le Grand Alibi
2008

Marquise
1997

Hiver 54, l'abbé Pierre
1989

The Matrix Recalibrated
2004

Aquí
2026
Dizileri · 2
Yer aldığı tüm TV dizileri ve mini diziler.
Lambert Wilson Yapımları Nerede İzlenir?
Filmografisindeki yapımların izlenebildiği başlıca platformlar. Her yapımın güncel izleme bağlantısı kendi detay sayfasında.
Sık Birlikte Çalıştığı İsimler
Lambert Wilson ile aynı yapımlarda en çok yer alan oyuncu ve yönetmenler.

Jada Pinkett Smith
Sanatçı · 4 ortak yapım

Carrie-Anne Moss
Sanatçı · 4 ortak yapım

Keanu Reeves
Sanatçı · 4 ortak yapım

Harold Perrineau
Oyuncu · 3 ortak yapım

Hugo Weaving
Oyuncu · 3 ortak yapım

Lana Wachowski
Sanatçı · 3 ortak yapım

Laurence Fishburne
Sanatçı · 3 ortak yapım

Nona Gaye
Sanatçı · 3 ortak yapım

Monica Bellucci
Oyuncu · 2 ortak yapım

Sophie Marceau
Oyuncu · 2 ortak yapım

Paul Walker
Oyuncu · 2 ortak yapım

Harry Lennix
Oyuncu · 2 ortak yapım
Sıkça Sorulan Sorular
Lambert Wilson hangi yapımlarda oynadı?+
En çok bilinen yapımları: Matrix Reloaded, La Femme publique, Matrix Revolutions, Matrix Resurrections, Zaman Ötesi. Tam liste yukarıdaki filmografide.
Lambert Wilson kaç yaşında?+
Lambert Wilson 68 yaşında.
Lambert Wilson yapımları hangi platformlarda izlenebilir?+
Türkiye'de Apple TV, TV+, Prime Video, Max, TOD kataloğunda Lambert Wilson yapımları bulunuyor. Her yapımın güncel platformu kendi sayfasında.
En yüksek puanlı Lambert Wilson yapımı hangisi?+
İki Arkadaş, 7.8 ortalama puanla öne çıkıyor.
Daha fazla keşfet
Bu sayfadaki bilgilerin nereden geldiğini veri kaynaklarımız sayfasında anlatıyoruz. Hatalı bir bilgi görürsen bize bildir.

